Експерт за производство на стакло

10 години искуство во производство
страница-банер

За нас

За нас

Xuzhou Hanhua Glass Products Co., Ltd.е компанија специјализирана за производство на стакло и дизајн на пакување, лоцирана во градот Ксужу, провинцијата Џиангсу, Кина.Нашата компанија е единствената компанија со независни производствени линии за истражување и развој.Тоа е претпријатие со напредна технологија, најголем размер, комплетни производи и најдобар квалитет.Нашите главни производи вклучуваат шишиња со лак за нокти, стаклени шишиња за парфеми, стаклени шишиња од конзерва, стаклени шишиња со есенцијално масло итн.

Во моментов сме најнапредното претпријатие за истражување и развој и производство на технологија за стакло во домашната индустрија за стакло.Серијата производи како проѕирно стаклено пакување отпорно на високи температури развиени од компанијата во последниве години имаат добра технологија на производство и висока техничка содржина и се на најдобро ниво во Кина;производите имаат многу варијанти, стабилен квалитет и одлични перформанси и уживаат добра репутација и репутација на домашниот и на странските пазари..Поради неговите независни права на интелектуална сопственост и одличните перформанси за заштеда на енергија, тој стана уште еден белег на производите од стакло.

фабрика

Компанијата Hanhua може да ви обезбеди подобра услуга и висококвалитетни производи:

1.Достапни се стаклени шишиња со различни бои и големини, а капачињата може да се приспособат според барањата на клиентите

2.Се произведуваат различни видови стаклени шишиња, како што се кристално стаклени шишиња парфеми, козметички стаклени шишиња, стаклени шишиња за вино, стаклени шишиња со лакови за нокти, стаклени шишиња со есенцијално масло, стаклени шишиња со вода, медицински стаклени шишиња итн.

3.Ние сме производителот и можеме да ви понудиме пониска цена и ќе ја испратиме стоката според договореното време.

4.Имаме одлични способности за обработка на производи, вклучително и услуги за ладно замрзнување, бојадисување, печатење, бронзирање и полирање.

фабрика

5.Обезбедуваме и разни козметички производи за пакување, алуминиумски пластични млазници и други сродни производи.(може да се дадат примероци).

6.Можеме да се погрижиме пакетот да е безбеден и да ви го доставиме шишето истиот ден што го ветивме, доколку доцниме, шишето ќе ви го дадеме бесплатно.

7.Различни производи имаат различни цени, добредојдовте да се распрашате.

Наша предност

Фабриката за стаклени шишиња Ханхуа има добро искуство во производството, научна деловна филозофија и методи на управување, свесност за извонредноста, домашни најдобри методи за тестирање и совршен систем за услуги по продажбата.Квалитетната репутација и имиџот на брендот, кои се препознаваат од пазарот со години, му овозможија на Hanhua да формира солидно партнерство со многу клиенти дома и во странство.Маркетиншкиот отпечаток е низ целата земја и во странство, формирајќи широк простор за зрачење „кој го покрива Кјушу“.Производите се извезуваат во повеќе од 80 земји и региони како што се Северна Америка, Европската Унија, Русија, Австралија, Африка, Блискиот Исток, Централна Азија, Југоисточна Азија, Јужна Кореја и Тајван.

Категорија на производ
Стил на шише
Прилагодено занает

Прикажи производ

Главните производи се серија шишиња со вино, серија шишиња за пијалоци, серија шишиња со мед, серии од конзервирани шишиња, серија шишиња со масло од сусам, серија шишиња за зачини, серија шишиња за здравје со вино, серија шишиња млеко, серија оцет сос, серија птичји гнезда, серија кисели краставички, чај серија чаши, серија чаши со рачки, серија џем, серија шишиња со вино, серија шишиња парфеми, козметички шишиња, серија чаши со свеќи, серија шишиња со лекови и повеќе од десетина серии стаклени шишиња, кои се движат од 20 ml --- 1000 ml, може да се произведат, повеќе од 1500 сорти, стилови и спецификации.Производите може дополнително да се обработуваат како што се: букви, печење цвеќиња, замрзнување и други видови шишиња може да се обработуваат и прилагодат според барањата на клиентите.Во врска со производот, можеме да произведеме различни стилови и модели од 30#38#43#58#70#-82#, лимена обвивка и [полиетилен/пропилен APS пластичен капак, пластичен затворач, стаклен капак и алуминиумска пластична обвивка.

шише вино
стакло
стакло
шише вино
шише вино
шише за ароматерапија
шише за ароматерапија

Филозофија на компанијата

Следете ја извонредноста Водете го трендот

Квалитет
|
Се фокусираме на одржување на стабилен квалитет, бела боја и добра завршница

Технологија

|
Постојат дизајнери со полно работно време кои треба да преземат обработка на примероците, а има и производи што треба да се прошират или смалуваат без да се менува изгледот

Поврзани
|
Поседува голем број фабрики за спојници, фабрики за мувла, фабрики за картони, фабрики за печени цвеќиња, фабрики за замрзнување.

Репутација
|
Посебно внимание посветуваме на добрата репутација на добавувачите

Сервис
|
воспостави добри кооперативни односи со околните компании за логистичка дистрибуција, складирање на клиенти од целиот свет - LTL, дистрибуција, возило, контејнер, океански транспорт итн.

Соочувајќи се со новата ситуација на пазарна конкуренција, Hanhua Glass се придржува до деловната политика на „играње предности, отелотворување карактеристики, следење на извонредност и водење на трендот“ и развојната стратегија за „создавање светски познат бренд“ и вложува максимални напори за промовирање диверзификација на капиталот, интернационализација на пазарот и модернизација на управувањето.Подобрете ја маркетинг мрежата и системот за научни и технолошки иновации и настојувајте да станете домашно првокласно и светски признато претпријатие за производство на стакло!Hanhua Glass Products Co., Ltd. искрено се надева дека ќе изгради мост на пријателство со огромниот број трговци и заеднички ќе додаде сјај на нашите животи!